Estetická stomatológia

Moderná estetická stomatológia nám umožňuje zabezpečiť chrup úplne prirodzeného vzhľadu bez kompromisov.

Vďaka moderným materiálom svetových značiek a hlavne precíznej a správnej technológii spracovania, ktorú používame, dokážeme zhotoviť biele výplne s veľmi dlhou životnosťou. Esteticky upravíme defekty, ktoré nie je možné zrekonštruovať pri bežnom postupe inak, ako amalgámovou výplňou. Výplne zhotovujeme pod operačným mikroskopom a zuby izolujeme kofferdamom. Správny technologický postup je veľmi náročný na čas a zručnosť lekára. Oprava jedného zubu trvá približne 1 hodinu. V posledných rokoch prišlo na trh množstvo lacných neznačkových materiálov z nespoľahlivých krajín. V našej ambulancii nerobíme žiadne kompromisy a používame len materiály najlepších svetových značiek – GC, Ivoclar Vivadent, 3M.

Mikroskopická stomatológia

Stomatológia je odbor, kde 1mm znamená veľmi veľa. Pre výnimočné dlhodobé výsledky je potrebné pracovať s presnosťou na mikrometre. Preto používame špičkový operačný mikroskop Carl Zeiss s ktorým máme niekoľkoročnú prax. Náklady na prácu s mikroskopom sú vysoké a práca s ním je veľmi náročná na čas a zručnosť lekára. Práve preto sa v bežnej praxi s mikroskopom nestretnete. Niektoré praxe si operačný mikroskop zakúpia hlavne z marketingových dôvodov, či na kontrolu pri endodontických zákrokoch. U nás robíme všetky zákroky pod operačným mikroskopom. Diagnostické zákroky, preparácie zubov na výplne, modelácie výplní, endodoncie, preparácie na korunky a mostíky, chirurgické zákroky aj šetrné extrakcie viackoreňových zubov z dôvodu ochrany kosti pre implantát a i. Zaručujeme Vám veľmi vysokú úspešnosť ošetrenia vo všetkých oblastiach stomatológie.

Ošetrenia majú vysokú časovú náročnosť:

  • Rekonštrukcia zubu kompozitnými výplňami: 1 zub – cca 1hod
  • Obrusovanie zubu na korunku: 1 zub – cca 1hod
  • Endodontické ošetrenie zubu: 1 zub – cca 2hod

Kofferdam je latexová alebo bezlatexová blana, ktorá veľmi efektívne izoluje zuby počas stomatologických zákrokov. Zuby nie sú počas práce kontaminované

slinou, čo výrazne zvyšuje prediktabilitu a úspešnosť všetkých zákrokov.

Implantológia

Náhrada implantátmi sa v dnešnej dobe stáva primárnou metódou ošetrenia straty zubov. Implantáty umožňujú nahradiť jednotlivé zuby bez potreby brúsenia okolitých zubov. Zaistiť stabilitu snímateľnej protézy, alebo pevne a komfortne nahradiť celý chrup. Kosť po strate zubu postupne ubúda, pretože nie je namáhaná a vzniká nežiadúci kostný defekt. Vďaka implantátu je kosť permanentne aktivizovaná a neodbúrava sa. Implantát je navyše pociťovaný ako vlastný zub.

Zubné implantáty sa vyrábajú z titánovej zliatiny so špeciálne upraveným povrchom, ktorý uľahčuje vhojenie do kosti – osteointegráciu. Zubné implantáty tvoria umelé korene na ktoré sa upevňujú náhrady zubov. Dnešné náhrady vyzerajú ako pravé zuby. Veľa pacientov má pred zavádzaním implantátov strach, ale pravdou je, že je to bezpečný a bezbolestný liečebný zákrok.

Používame vysoko kvalitné implantáty značky Osstem s 15 ročnou históriou.

Hygiena

V ambulancii kladieme dôraz na hygienu našich pacientov. Počas všetkých návštev pacienta kontrolujeme a usmerňujeme ako sa má o svoje zuby starať. Hygiena je prioritná, pretože baktérie sú príčinou vzniku zubného kazu i parodontitídy. Nachádzajú sa v zubnom plaku i v jeho mineralizovanej forme (zubnom kameni). Preto ho treba neustále mechanicky odstraňovať. Poradíme vám, ako si zuby čistiť i ako sa stravovať, aby ste mali svoje ďasná zdravé a zuby pevné a krásne.

Je štrukturovaný tuhý lepivý zubný povlak, ktorý sa skladá zo zbytkov potravy, súčastí slín, baktérii a ich metabolických produktov. Po vyčistení zubov sa na čistých plôškach veľmi rýchlo utvorí jemná vrstvička z bielkovín slín. Na túto vrstvičku sa v priebehu niekoľkých hodín viažu baktérie. Po niekoľkých dňoch bez hygieny plak vyzrieva, mení sa jeho zloženie, množia sa v ňom baktérie. Baktérie produkujú extracelulárne polysacharidy, ktoré umožňujú pevne prilnutie baktérii k povrchu zuba a spôsobujú ochranu pred vonkajšími dezinfekčnými látkami. Baktérie produkujú intracelulárne polysacharidy a umožňujú im byť aktívne aj v dobe, keď nemajú priamy prísun živín. V takomto stave už nie sú samočistiace schopnosti ústnej dutiny schopné plak odstrániť. Zubný plak sa dá odstrániť len mechanicky pomocou zubnej kefky, nite alebo medzizubných kefiek. Pri návšteve zameranej na dentálnu hygienu, Vás individuálne naučíme komplexnú domácu starostlivosť o Vaše zuby.